TriCounty Tech 5K Awards  5/18/2013
Category Award Overall Name   Age HomeTown Time
               
Overall Male              
  1 1  Tom Ford 22 Piedmont, SC 15:51.90
  2 2  Matt Shock 31 Greenville, SC 15:52.98
  3 3  Tyler Hansen 17 Anderson, SC 18:00.27
Overall Female              
  1 5  Sunday Davis 26 Piedmont, SC 18:47.94
  2 8  Melissa Islas 34 Liberty, SC 19:20.14
  3 15  Erika Richards 34 Greenville, SC 20:50.21
Masters Male              
  1 9  Tom Wild 59 Anderson, SC 19:38.38
  2 10  Charlie Godwin 49 Anderson, SC 20:00.94
  3 11  Rodney Wright 55 Piedmont, SC 20:20.01
Masters Female              
  1 28  Joy Howard 46 Townville, SC 22:21.44
  2 53  Lisa Godwin 45 Anderson, SC 26:18.18
  3 55  Susan Mcgraw 46 Townville, SC 26:36.68
1-9 Male              
  1 39  Zackery Carver 9 Anderson, SC 24:18.56
  2 77  Campbell Little 8 Anderson, SC 29:07.21
  3 102  Merritt Brazell 9 Lugoff, SC 33:20.28
1-9 Female              
  1 116  Erika Carver 7 Anderson, SC 37:56.77
  2 144  Erin Carver 4 Anderson, SC 47:16.10
  3 153  Madilyn Geren 7 Belton, SC 55:16.67
10-14 Male              
  1 127  Hampton Little 10 Anderson, SC 41:28.23
  2 151  Keeley Robertson 11 Lawrensville, GA 54:31.39
10-14 Female              
  1 30  Anna Lummus 13 Anderson, SC 22:27.25
  2 33  Kinsey Mcclure 14 Anderson, SC 22:42.19
  3 42  Rhylee Wittrock 10 Seneca, SC 24:33.94
15-19 Male              
  1 4  Angel Morales 16 Greenville, SC 18:46.63
  2 6  Alex Cothran 15 Anderson, SC 18:50.07
  3 23  Andrew Peardon 15 Anderson, SC 21:53.60
15-19 Female              
  1 50  Juwan Jenkins 17 Anderson, SC 25:34.78
  2 58  Daniela Morales 18 Greenville, SC 27:09.13
  3 93  Courtney Bullard 19 Easley, SC 32:46.66
20-24 Male              
  1 7  Josh Brooks 24 Central, SC 19:17.16
  2 24  Austin Steele 23 Paris, TX 21:55.68
  3 47  Russell Craig 23 Anderson, SC 25:18.79
20-24 Female              
  1 16  Kimmy Kopp 24 Greenville, SC 20:54.64
  2 112  Maja Sljivic 24 Anderson, SC 36:14.14
  3 128  Alondra Guerra 23 Seneca, SC 41:31.54
25-29 Male              
  1 18  Spencer Heringa 29 Pendleton, SC 21:07.74
  2 37  Ethan Barnhardt 25 Anderson, SC 23:39.61
  3 45  Richard Reams 28 Walhalla, SC 25:05.59
25-29 Female              
  1 20  Summer Loving 29 Seneca, SC 21:47.45
  2 26  Justina Oliva 25 Seneca, SC 22:04.53
  3 32  Ashley Rivers 25 Pendleton, SC 22:34.18
30-34 Male              
  1 17  James Hawthorne 30 Anderson, SC 21:06.37
  2 25  Kirk Parmenter 33 Pickens, SC 22:00.73
  3 31  Jeremy Grieshop 34 Clemson, SC 22:33.93
30-34 Female              
  1 51  Erin Watkins 34 Easley, SC 25:38.14
  2 82  Cori Burnett 30 Greenville, SC 30:12.70
  3 92  Laura Parmenter 32 Pickens, SC 32:28.28
35-39 Male              
  1 19  Alex Eaton 36 Pendleton, SC 21:10.01
  2 67  Shawn Geren 39 Belton, SC 27:54.17
  3 76  Jeff Christmas 35 Clemson, SC 29:04.79
35-39 Female              
  1 48  Kim Harp 38 Central, SC 25:19.50
  2 52  Fanny Morales 38 Greenville, SC 25:43.07
  3 66  Meredith Mccarroll 37 Clemson, SC 27:50.64
40-44 Male              
  1 22  David Little 40 Anderson, SC 21:51.36
  2 27  Michael Hood 42 Anderson, SC 22:15.46
  3 35  Jason Hayes 40 Anderson, SC 23:04.01
40-44 Female              
  1 57  Trini Tumlin 42 Easley, SC 27:02.98
  2 80  Kate Williams 40 Clemson, SC 29:40.14
  3 89  Valinda Mercer 44 Georgetown, SC 31:24.60
45-49 Male              
  1 38  Watson a Mcbride iii 47 Sandy springs, SC 23:51.88
  2 41  Cas Marszal 49 Seneca, SC 24:28.09
  3 59  John Lummus 47 Anderson, SC 27:27.45
45-49 Female              
  1 71  Sarah Shumpert 45 Anderson, SC 28:22.50
  2 83  Sharon Colcolough 46 Fairplay, SC 30:13.35
  3 86  Stacy Bullard 46 Easley, SC 30:57.81
50-54 Male              
  1 12  Drew Walker 54 Greenwood, SC 20:26.96
  2 21  Agustin Molina 50 Easley, SC 21:50.12
  3 36  Andy Martin 52 Greenville, SC 23:11.80
50-54 Female              
  1 117  Tami Cain 50 Anderson, SC 38:12.84
  2 132  Jodi Curry 50 Kenai, AK 42:22.04
  3 148  Patty Wisniewski 52 Clemson, SC 53:16.53
55-59 Male              
  1 13  Robert Farmer 55 Hartwell, GA 20:36.58
  2 29  Norman Burdette 56 Clemson, SC 22:26.64
  3 61  Bob Gorman 57 Anderson, SC 27:32.59
55-59 Female              
  1 81  Carol Mosher 59 Anderson, SC 30:07.28
  2 99  Margaret Burdette 56 Clemson, SC 33:02.99
  3 149  Nancy Parham 55 Anderson, SC 53:33.44
60-64 Female              
  1 137  Lou ann Martin 60 Anderson, SC 43:24.33
  2 164  Dana Griffith 64 Lawrensville, GA 1:01:30.27
60-64 Male              
  1 14  David Spark 64 Greenville, SC 20:44.81
  2 34  Dale Mosher 60 Anderson, SC 22:57.53
  3 56  Glenn Hellenga 62 Townville, SC 26:52.44
65-69 Female              
  1 94  Chris Worthy 65 Seneca, SC 32:48.94
  2 101  Betty Burrell 69 Pendleton, SC 33:05.79
65-69 Male              
  1 95  Dann Shoaf 68 Anderson, SC 32:50.48
  2 98  Robert Blackwell 66 Abbeville, SC 33:01.44
70-99 Female              
  1 84  Anne Brooks 71 Salem, SC 30:21.99
70-99 Male              
  1 85  Jim Wilson 78 Anderson, SC 30:37.23